T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018

Kapak-Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018.jpg


Adıyaman Sağlık Müdürlüğü ve Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü iş birliği ile başlatılan 2017-2018 yıllarını kapsayan dönemde “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış” eğitim programı başarıyla sonuçlanmıştır. Eğitime, İl ve İlçe Devlet hastanelerinde doğum hizmetlerinde aktif olarak hizmet veren tüm ebelere ulaşılarak, 40 saatlik eğitim programı dahilinde 6 oturum sonucunda toplam 138 ebenin eğitim alması sağlanmıştır. Kapanış programına Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali AYDIN, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ, Sağlık Yüksekokulunun Akademik Kadrosu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı personeli katılmıştır.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali AYDIN söz alarak, bu iş birliği programlarını desteklemekten dolayı memnuniyetini dile getirdi. 2018 yılında İlimizde anne ölümü gerçekleşmemesini arkadaşlardan yeni öğrendiğini ve durumdan ziyadesiyle mutlu olduğunu belirti.  Gerek İl Sağlık Müdürlüğüne gerekse diğer paydaş kurumlara Eğitim konularında destek vermeye hazır olduklarını ve bu yönde gelecek her türlü talebi değerlendireceklerini söyledi.  Prof. Dr. Ali AYDIN; emeği geçen tüm herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz ise Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda; İlimizde 2016 yılında başlatılan “Anne ve Bebek Ölümlerini Önlemeye Yönelik Acil Eylem Planı” kapsamının bir devamı olan bu eğitim; alanlarında Üniversitemizin akademisyen kadrosu tarafından verilmiştir. Baştan sona İnteraktif gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda ebelerimizden olumlu geri bildirimler alınmıştır. “Ebeler için Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış” eğitimi Sağlık Tesislerimizde doğum hizmetlerinin güçlenmesi, Anne ölümlerinin yaşanmaması, normal doğumun teşviki, gebe okullarını işlevinin artırılması, sezaryen oranlarının düşürülmesi, doğum sürecinde yapılacak aktivitelerin uygulanması, Anne adaylarımıza ilgili personellerin tanıtılması açısında bu eğitimleri çok değerli bulduklarını belirtti. Personelimizin bilgi ve becerilerine katkı sağlayan bu tarz eğitimlere Adıyaman Sağlık Müdürlüğü olarak devam edeceklerini, eğitime destek veren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali AYDIN’a, Adıyaman Üniversitesi Sağlık Yüksekokulunun değerli akademisyenlerine, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığına ve katılım sağlayan Sağlık Tesislerimizin güzide ebelerine teşekkür ederim. dedi ve Kapanış sonunda Teşekkür Belgeleri ve Katılım Belgeleri takdim edildi.

  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (5).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (6).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (7).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (2).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (3).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (4).jpg
  • Ebeler icin guncel yaklasimlarla doguma bakis-Kasim 2018 (1).jpg


Paylaş