T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü “21 Kasım Dünya KOAH Günü” etkinliği düzenledi Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018

Kapak-Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 kasim 2018.jpg

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türk Toraks Derneği, dünyada KOAH bilincini artırmak üzere kurulan GOLD (Global Initiative of Obstructive Lung Disease) ve Dünya Sağlık Örgütü önderliğinde ortak GARD (Global Alliance Against Chronic Respiratory Diseases) Türkiye Projesi kapsamında 21 Kasım 2018 tarihinde Dünya KOAH Günü etkinlikleri yapılarak toplumumuzda, sağlık çalışanlarında ve sağlık yöneticilerinde KOAH farkındalığı ile bilincin artırılması hedeflenmektedir.

        KOAH’lı hastaların günlük yaşamlarında aktif kalabilmelerinin mümkün olabileceğini vurgulamak, egzersizin ve hareketin önemine değinmek amacıyla sağlıklı nefes, sağlıklı yaşam teması ile bu yılki sloganı “Her Adımda Sağlıklı Nefese” olarak belirlenmiştir.

       Etkinlik kapsamında, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Birimi ve Besni İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından Besni Üçgöz,Kutluca ve Sayören Aile Sağlığı Merkezlerinin bahçelerine ağaç dikildi. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. H. Mustafa KUTLU ve Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Proğramlar Birim Sorumlusu Uzm. Dr. Filiz BOLU ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından 100 adet ağaç dikilmesine müteakip ASM’ye gelen vatandaşlara  KOAH  ile ilgili bilgilendirme yapılıp el broşürü dağıtıldı.

Her adımda sağlıklı nefese…

Sağlıklı nefes sağlıklı yaşam…

  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (2).jpg
  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (1).jpg
  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (5).jpg
  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (4).jpg
  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (3).jpg
  • Adiyaman il saglik mudurlugu koah gunu etkinligi duzenledi-21 Kasim 2018 (1).jpeg


Paylaş