T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

“Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifika dağıtım töreni düzenlendi Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019

Kapak_Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019.jpg

İlimiz Vali Yardımcıları Sayın Ayhan AKPAY ve Sayın Adem KAYA ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, İl Sağlık Müdür vekili Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Cengiz YORULMAZ, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat BAZ, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah BİLEN, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Nedim BAYBATMAZ, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman BİLGİÇ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. H. Mustafa KUTLU, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Nurettin KARAKAYALI ve okul müdürlerinin katılımlarıyla, Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul”  sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ALAGÖZ, okullarımızda kalitenin genel olarak yükseldiğini, çocukların önceki yıllara göre göre daha temiz ve hijyenik ortamlarda öğrenim gördüklerini belirtti. Bu projenin, çocukların sağlıklı yaşam konusunda erken yaşta  olumlu davranışlar geliştirmelerine büyük katkısı olduğunu ifade eden Ahmet ALAGÖZ tüm okulların bu niteliklere sahip olmak için çaba göstermesi gerektiğini söyledi. Halk SağlığıHizmetleri Başkanı Dr. H. Mustafa KUTLU konuşmasında, Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarım Orman Müdürlüğü’nün ekipleri tarafından ortak yapılan faaliyetler neticesinde programın başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve ilimizde okulların %45’inin beyaz bayraklı okul, %21’inin ise beslenme dostu okul unvanına sahip olduğunu belirtti. Kutlu verilen bu emeğin aslında geleceğimizin garantisi çocukların sağlıklı yetişmesi anlamına geldiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından diyetisyen Zeynep KÖŞKER, Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü ve Beslenme Dostu Okullar Programı hakkında sunum gerçekleştirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan “Beyaz Bayrak” İş Birliği Protokolü ile eğitim kurumlarının, temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, “Beslenme Dostu Okullar” İş Birliği Protokolü ile de, ülke genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 

Tören, protokol tarafından “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan 52 okulun yöneticilerine sertifika ve beyaz bayraklarının verilmesiyle son buldu.

 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (6).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (5).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (7).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (11).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (10).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (2).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (8).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (12).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (9).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (3).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (4).jpeg
 • Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifika dagitim toreni duzenlendi_22 Subat 2019 (1).jpeg


Paylaş