T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ ’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019Toplumun temel taşı ve aile birliğinin en önemli unsuru olan kadınlar, özellikle annelik sıfatı ile fedakârlığın ve özverinin sembolüdürler. Unutmayalım ki; bir toplumun uygarlık yolunda kadına gösterdiği gelişmenin, kadını toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir.

Sağlık alanında fedakârca çalışan kadınlarımız başta olmak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Ülkemizin sağlıkta örnek ülkeler arasına girmesinde en büyük katkıyı yapan çalışanlarımızın büyük kısmı kadınlarımızdan oluşmaktadır. Aile içindeki sorumluluklarının yanı sıra mesleklerinde de büyük özveriyle çalışıp değer üreten kadınlarımız, sadece birer sağlık çalışanı değil; yeri geldiğinde, bir anne, bir abla, bir kardeş olup insanımıza fedakârca hizmet vermektedir. Hadis-i Şerifte buyurulduğu üzere “Cennet annelerin ayakları altındadır.”

Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren ve dünyamızı daha yaşanacak yer haline getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, saygılar sunuyorum.

                                                                                                        Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ

                                                                                                                  Adıyaman İl Sağlık Müdürü


Paylaş