T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

14 Mart Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı Güncelleme Tarihi: 15 Mart 201914 Mart Tıp Bayramı ‘Yılın Hekimi Ödül Töreni’ Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA önderliğinde Ankara’da yapıldı.

81 ilin Sağlık Müdürleriyle Yılın Hekimlerini buluşturan programa İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ, ilimizde Yılın Hekimleri seçilen Mustafa DEVECİ (Besni devlet hastanesi kadın doğum uzmanı) ve ziya GÜL (112 acil sağlık hizmetlerinde hekim) teşekkür belgelerini Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın elinden aldılar.

Yılın hekimleri Adıyaman’ı temsil etti.

14 Mart Tıp Bayramı’nın 100. yılı anısına Ankara’da düzenlenen ‘Yılın Hekimi’ Ödül Töreni’ne Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA önderliğinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve 81 il sağlık yöneticileri ile yılın hekimi unvanına layık görülen başarılı doktorlar katıldı. 81 ilden sağlıkçıların buluştuğu programa Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ ile 2 doktorumuz katıldılar.

Adıyaman’da Yılın hekimi seçilen Dr. Mustafa DEVECİ ve Dr. Ziya GÜL teşekkür belgelerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın elinden almanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadılar. 

Türkiye’nin 81 ilinden tören için Ankara’ya gelen ve salonu dolduran yüzlerce sağlıkçıya seslenen Bakan KOCA; “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakârlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır.’’ diyerek tüm sağlıkçıların tıp bayramlarını kutladı. Şehir hastanelerini dünyaca bilinen bir marka haline getirmeye çalıştıklarını kaydeden Baka KOCA, programın sonunda 81 ilden gelen yılın hekimleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek hekimlere hediyelerini takdim etti.

Yılın hekimi seçimi ile ilgili olarak Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ; Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan sağlık camiasının fedakâr çalışanlarının katılımı ile tıp bayramı 100.yılında büyük bir coşku ile kutlandı. Sayın bakanımızın öncülüğünde ve Ev sahipliğinde kutlanan tıp bayramı diğer illerimizden gelen sağlık çalışanlarımızın istişareleri ve sağlık hizmetleri sunumunda karşılaştıkları sıkıntılarının anlatımı için iyi bir fırsat oldu. Ben başta ilimizde görev yapan  müdürlüğümüz bünyesinde çalışan hekimlerimiz olmak üzere tüm Türkiye’de ve dünyada bu kutsal vazifeyi zor şartlar altında icra etmeye çalışan hekimlerin “14 mart tıp bayramları” nı can-ı gönülden kutluyorum  dedi.

  • Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı (5).jpg
  • Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı (4).jpg
  • Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı (3).jpg
  • Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı (2).jpg
  • Tıp Bayramı 100. Yılında Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı (1).jpg
Paylaş