T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018

Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış


İlimiz Sağlık Müdürlüğü ile Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü arasında 20.09.2017 tarihinde imzalanan protokol gereği; İlimiz geneli Kamu Hastanelerinde ebelik mesleğiyle alakalı işlerde hizmet veren toplam 120 ebe olarak planlanan “ Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış” eğitim programının ilki başlamıştır. İlk eğitime 24 ebenin katılımı sağlanmış olup 40 saat sürmüştür. Eğitim sonunda Katılım Belgelerini vermek üzere Milletvekilli Sayın İbrahim Halil FIRAT, Milletvekilli Sayın Dr. Salih FIRAT ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Sayın Oğuz MUTLU teşrif etmişlerdir. Sayın Dr. Salih FIRAT ebelerle kısa bir sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi. Önümüzdeki aylarda toplamda 5 ayrı oturum sonucunda 2017/2018 eğitim programı tamamlanmış olacaktır.

İl Sağlık Müdürü, Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ eğitimin sonunda şunları söyledi. “Genel Sekreterliğimiz döneminde (2016 yılı içerisinde) başlatmış olduğumuz “Anne ve Bebek Ölümlerini Önlemeye Yönelik Acil Eylem Planımız” İl Sağlık Müdürlüğümüz döneminde (önümüzdeki yılında) kapsamı genişleyerek devam edecektir. Eylem planımızın en önemli adımını eğitimlerimiz oluşturmaktadır. Bu çerçevede “Ebeler için Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış” eğitimi Anne ve Bebek ölümlerini önlemede ve Hastanelerimizde doğum hizmetlerinin güçlenmesinde, normal doğumun teşvikinde, Gebe Bilgilendirme sınıflarının işlevinin artırılarak sezaryen oranlarının düşürülmesinde, bu sınıflarda normal doğumda yapılacak aktivitelerin Anne adaylarımıza tanıtılması açıcında, bu eğitimi çok değerli bulduklarını belirtti.”

Çalışmalarımıza kaldığımız yerden hiç aksatmadan devam edeceklerini, personelimizin bilgi ve becerilerine katkı sağlayan bu tarz eğitimlere Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü olarak destek vereceklerini belirten ÖZ, sözlerini şu şekilde bitirdi. Eğitime destek veren Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne ve değerli akademisyenlerine ve İl Sağlık Müdürlüğümüz çalışanlarına,  katılım sağlayan Hastanemiz ebelerine teşekkür ederim. dedi.
  • Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış (3).jpg
  • Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış (5).jpg
  • Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış (2).jpg
  • Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış (4).jpg
  • Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış (1).jpg
Paylaş