T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı… Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018

İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı…


Müdürlüğümüze bağlı 5 sağlık tesisimiz (Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kahta, Besni, Çelikhan, Gölbaşı Devlet Hastanesi), Dijital Hastane Seviye-6 (HIMSS EMRAM STAGE 6) kriterlerini yerine getirmiş olup, HIMSS ve Medipol Üniversitesi iş Birliğiyle Yerinde Gözlem ve Değerlendirme Sonucunda “Dijital Hastane” unvanı almaya hak kazanmıştır.

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tüm verilerin dijital ortamda işlenmesini ve görülmesini sağlayan sistemi bünyesinde hizmete koyarak, bölgede bir ilke imza atmış ve ülke genelinde A, B, C, D grubu tüm hastaneleri HIMSS ile sertifikalandırılan 2. il olmuştur.
Bu başarıyla, Türkiye’deki yaklaşık 1200 hastane içinde ilk 53 sağlık kuruluşu arasında yer alan sağlık tesislerimizin   “Dijital ve Güvenli ” olduğu tescillendi. Elektronik Medikal Sağlık Kaydı Adaptasyon Modeli (HIMSS EMRAM) olarak adlandırılan sistemin hastanelerimize entegre edilmesinin amacı teknolojiyi, hasta güvenliği ve sağlık bakım kalitesini yükseltecek şekilde kullanmaktır.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Erdoğan Öz; HIMSS EMRAM 6 Sertifikası ile Müdürlüğümüze bağılı sağlık tesisleri tamamen dijitalleşti. Muayene işlemi sonrası doktoru tarafından yataklı tedavi kararı alınan hastanın, hastaneye yatış işlemi anından taburcu edilinceye dek uygulanan tüm sağlık müdahaleleri ve prosedür işlemleri tamamen dijital ortamdaki sisteme kayıt ediliyor. Kağıt kullanımı ortadan kaldırılıyor. Hastaların tedavi takibi tamamen dijital ortamda gerçekleşiyor. Sistem doktor ve hemşirelerin tedavi sırasında hata yapmalarının önüne geçerek, hasta memnuniyeti ve güvenli tedavi hizmetinin tamamlamasıyla hayata geçmesini sağlıyor. Sağlık çalışanlarımızla ekip ruhu ile yoğun bir çalışma gayreti ile bu başarıyı elde ettik. Bu başarıda  emeği bulunan yöneticilerimizi ve  tüm sağlık çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.
  • İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı (1).jpg
  • İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı (2).jpg
  • İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı (3).jpg
  • İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı (4).jpg
  • İl Sağlık Bölgede Bir İlke İmza Attı (1).jpeg
Paylaş