T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

“Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018

“Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor


Sağlık Bakanlığımızca “112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi” konularında toplumsal farkındalığın artırılması için “YAŞAMA YOL VER!” sloganı ile yürütülmekte olan medya kampanyası başlatılmıştır.

Bu kampanya 2015 yılı Ekim ayında başlamış olup 2017 yılı sonuna kadar devam edecektir. Kampanyayla ilk ve ortaokullarımızın % 80’nde Yaşama Yol Ver projesi (Minik 112) uygulamasının yapılması hedeflenmiştir. Minik 112 uygulaması rutin olarak her yıl ilkokul 3. Sınıf düzeyinde uygulanmaya devam edilecek böylelikle ilkokula devam eden her birey bu eğitimi almış olacaktır.

Adıyaman İl Sağlık müdürlüğü olarak bu bağlamda ilimiz genelinde uygulanan projede; 43 okul ve 13.198 öğrenciye ulaşılarak bu eğitimler verilmiştir. Devam etmekte olan bu proje kapsamında Adıyaman Merkez Kömür İlkokulu ve Ortaokulu’nda, 27.11.2017 tarihinde (440 Öğrenci)’ye Minik 112 sunumu yapıldı, eğitim sonunda broşür, kalem takımı, şapka ve çıkartmalar dağıtıldı.

Konu hakkında açılamada bulunan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Erdoğan ÖZ; “ Geleceği teslim edeceğimiz ve daha güzel bir dünya bırakmaya çalıştığımız çocuklarımıza bu farkındalıkların oluşmasını sağlamak üzere eğitimleri veren ve sahada görev yapan tüm ekip arkadaşlarımı tebrik eder emeklerinden ötürü teşekkür ederim”dedi.
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (3).jpeg
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (5).jpeg
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (6).jpeg
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (4).jpeg
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (7).jpeg
  • “Yaşama Yol Ver” Projesi Devam Ediyor (2).jpeg
Paylaş