T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Kızılay’dan Kâhta Devlet Hastanesi’ne Teşekkür Belgesi Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018

Kızılay’dan Kâhta Devlet Hastanesi’ne Teşekkür Belgesi

Geçtiğimiz günlerde Kâhta’da yapılan Kan ve Kök Hücre Bağışına destek veren Kâhta Devlet Hastanesi’ne Kızılay Bölge Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

Kâhta Devlet Hastanesini ziyaret eden Kızılay Güneybatı Anadolu Bölge Müdürü Osman Özgül ve Kızılay Adıyaman Müdürü Özgür Kalenderoğlu, Başhekim Yardımcısı Dr. Betül Sertel’e teşekkür belgesini takdim etti.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Güney Batı Anadolu Bölge Müdürü Osman Özgül, “Kâhta’da düzenlemiş olduğumuz kan ve kök hücre bağışı kampanyasındaki yoğun destek ve gayretlerinden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Beklentimizin çok üzerinde bir katılım sağlandı. Tabii bu sizlerin kampanyaya olan büyük katkılarınız vesilesi ile oldu. Bu sebeple bu teşekkür belgesini Türk Kızılayı adına sizlere takdim etmeye geldik.” dedi.

Kâhta Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Betül Sertel ise yaptığı konuşmada, “Her an biz ya da yakınlarımız kan bağışına gereksinim duyabiliriz. Bireysel olarak sağladığımız küçük desteklerle bir ihtiyaç sahibinin hayatını kurtarabiliriz. Kızılay’ın kampanyalarına hem hastanemizde hem de ilçemizde elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız. Bu vesileyle yoğun bir çalışma gayreti ile bufaaliyetleri yürütmekte olan Kızılay ekibini tebrik ediyorum. Yapmış olduğunuz bu anlamlı ziyaretten dolayı da hem Başhekimim, hem kendim, hem deçalışma arkadaşlarım adına teşekkür ederim.” ifadelerinde bulundu.


Paylaş