T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Gümüşkaya Aile Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde Hizmet Vermeye Başladı Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Vatandaşlarımızın talebi göz önünde bulundurularak sunulan sağlık hizmetinin daha kaliteli ve kolay ulaşılabilir olması açısından Gümüşkaya Sağlık Evi’nin Aile Sağlığı Merkezine dönüştürülmesi ve Kuyulu Aile Sağlığı Merkezi Biriminin Gümüşkaya köyüne taşınması Bakanlığımızca yapılan yazışmaları ardından alınan Bakanlık onayı ile gerekli tadilat işlemlerinden sonra  Gümüşkaya Aile Sağlığı Merkezi  olarak yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz ile  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mustafa KUTLU ile birlikte sağlık tesisini yeni yerinde ziyaret edip incelemelerde bulundu.

Konu hakkında açıklamada bulunan Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ; “Göreve geldiğimiz günden itibaren Adıyamanlı vatandaşlarımıza sağlık alanında daha kaliteli ve daha hızlı ulaşılabilir modern tesislerde hizmet verebilmek için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Nisan ayı içerinde  yeni hizmete geçen sağlık evimiz il merkezine 52km , Kuyulu Aile Sağlığı Merkezine 11 km mesafededir. Gümüşkaya Aile Sağlığı Merkezi 1.597 kişisi Gümüşkaya  köyünde, 373 kişisi Ağcin Köyünde olmak üzere  toplam 2.605 kişiye hizmet vermektedir. Aile Sağlığı Merkezinin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum”  dedi.

  • Gumuskaya devlet hastanesi.JPG


Paylaş