T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Kahta Devlet Hastanesi Yeşil Dokuyu Koruyor Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Baharın gelişiyle birlikte kış aylarının yorgunluğunu taşıyan Kâhta Devlet Hastanesi bahçesinde genel temizlik, bakım, onarım, ilaçlama, budama, gübreleme ve çevre düzenlemesi çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmalar ile, 3500 metrekare yeşil alan içerisinde bulunan mevcut ağaçların gerekli bakım ve budama işlemleri yapılarak korundu. İlave ağaçlar da dikilerek yeşil doku zenginleştirildi. Ayrıca çimlendirme çalışması yapılarak hastane bahçesi son derece sağlıklı ve modern bir görünüme kavuşturuldu.

Bölge halkının talep ve önerilerini dikkate aldıklarını ifade eden Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, kurum olarak gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile bireylerin ihtiyaçlarına büyük katkıda bulunduklarını söyledi.

Başhekim Dost açıklamasında, “Hastanemize başvuran hasta ve hasta yakınlarımızın rahat bir nefes alabileceği, yoğun bakım ve servislerde yatan hastalarına refakat ederken dinlenebileceği huzurlu ve modern bir hastane bahçesi dizaynı planladık ve gerekli tadilat ve yenileme işlemleri ile bu güzel bahar aylarında misafirlerimize yemyeşil bir ortam hazırladık.” dedi.

Yapılan çalışmalar ziyaretçiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

  • 2 Kahta devlet yesil dokuyu koruyor.JPG
  • 3 Kahta devlet yesil dokuyu koruyor.JPG
  • 4 Kahta devlet yesil dokuyu koruyor.JPG
  • 5 Kahta devlet yesil dokuyu koruyor.JPG
  • 1 Kahta devlet yesil dokuyu koruyor.JPG


Paylaş