T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı, Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğümüzü Teşekkür Belgesi İle Ödüllendirdi Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Akılcı İlaç Kullanımı (AİK) Ulusal Eylem Planı dahilinde 9. AİK İl Koordinatörlükleri  Değerlendirme Toplantısı 7-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. TİTCK Akılcı İlaç Kullanımı Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya kurum yetkilileri, 81 ilin AİK İl Koordinatörleri ve il temsilcileri katılım sağlamışlardır.

          TİTCK akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanı  Ecz. Mesil  AKSOY’un açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda Türkiye geneli antibiyotik reçeteleme oranları paylaşılmış ve illerin yapmış oldukları faaliyetlere yer verilmiştir. Toplantının son gününde ise Daire Başkanı Ecz. Mesil AKSOY yapmış oldukları kapanış konuşmalarında AİK İl Koordinatörlüklerinin aynı hassasiyetle çalışmalarının önemini vurgulayarak illere yapmış oldukları güzel çalışmalardan ötürü teşekkür etmiştir. Program sonunda AİK İl Koordinatörlerine teşekkür belgeleri Daire Başkanı Ecz. Mesil AKSOY tarafından takdim edilmiştir.

          Toplantıya ilimizi temsilen  Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanı ve AİK İl  Koordinatörü Dr.Nurettin KARAKAYALI  ile AİK il temsilcileri Ecz. Kaya ÖZTÜRK, Ecz. Necmettin KÜÇÜKASLAN, Osman AYDIN, Nevzat BAYKAN ve Hemş. Fidan TUTDERE katılım sağlamıştır. “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Doğru İlaç” sloganı ile Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü olarak faaliyetlerimiz devam edecek ve ilimizi bu alanda örnek bir il haline getirebilmenin gayreti içerisinde olacağız.

  • Akilci ilac tesekkur 2.jpeg
  • Akilci ilac tesekkur 4.jpeg
  • Akilci ilac tesekkur 3.jpeg


Paylaş