T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü'ne Özel Teşekkür Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018

Kapak_Adiyaman il saglik mudurlugune tesekkur.jpg


            Hastanelerin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının ikincisi Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde 22 Haziran 2018 tarihinde Gaziantep’te  gerçekleştirildi. Bu toplantıya Gaziantep hastanelerinin yanı sıra Adıyaman, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mersin, Osmaniye, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi.


            Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker KÖSE ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ 
başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı. Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra ZEHİR de "Sağlıkta Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi.


            Toplantıda Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Burhan DOST ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü adına Mehmet DÖNER tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi.

            2017 yılında bünyesinde bulunan bütün hastanelere Dijital Hastane unvanı kazandırarak büyük bir başarıya imza atan Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye’de A,B,C,D grubu hastaneleri ile  HIMSS  sertifikası alan 2.il ve halihazırdaki 8 ilden biri olmayı başardı. Medipol Üniversitesi yetkilileri bu başarı sebebiyle Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne özel teşekkür etti.

            Tüm verilerin dijital ortamda işlenmesini ve görülmesini sağlayan sistem sayesinde hasta ve çalışan güvenliği yanı sıra hasta bakım kalitesinde artışlar sağlandı.  • Adiyaman il saglik mudurlugune tesekkur (3).jpeg
  • Adiyaman il saglik mudurlugune tesekkur (2).jpeg
  • Adiyaman il saglik mudurlugune tesekkur (1).jpegPaylaş