T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Müdürlüğü’nün Merdivenleri Göz Dolduruyor Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018

Saglik mudurlugunun merdivenleri goz dolduruyor_kapak.jpg

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından web sitesinde oluşturulan FİKİR BENDEN linkine; tüm personelimizin ve hastalarımızın istifade edeceği birçok iyi uygulama örnekleri ve proje fikirleri tarafımıza sunulmuş olup, Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan komisyonca tek tek değerlendirilmiştir. Değerlendirme neticesince; “Basamak Basamak Sağlık” Temmuz ayı projesi olarak seçilmiştir.

Projenin Amacı: Sağlık Bakanlığı politikaları doğrultusunda; Fiziksel Aktivite, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Obezite, Akılcı İlaç Kullanımı, Madde Bağımlılığı, Kanser Taramaları, Anne Sütünün Önemi gibi konularda çalışanları, hastaneye başvuran hasta ve hasta yakınlarını, afiş ve broşürler dışında daha kalıcı, dikkat çekici ve daha az maliyetle bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmaktır.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ: “Proje kapsamında, merdiven rıhtlarına Fiziksel Aktivite, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme, Obezite, Akılcı İlaç Kullanımı, Madde Bağımlılığı, Kanser Taramaları Anne Sütünün Önemi gibi konularda bilgilendirici görseller yerleştirilerek, farkındalık oluşturulmuştur. Öncelikle İl Sağlık Müdürlüğümüz Ana Binasında hayata geçirilen proje ile; kurumumuzu hastalarımız ve çalışanlarımız için her konuda bilgilendirildikleri bir mekân haline getirmeye çalıştık, çünkü biliyoruz ki bilinçli insan bilinçli ve sağlıklı toplum demektir.” dedi.

Sağlık Müdürü ÖZ sözlerine şöyle devam etti: “Basamak Basamak Sağlık” projesinin amacına ulaşmasında, proje önerisi ile çalışmamıza katkıda bulunan Şükrü Ümit Eryılmaz’a ve ayrıca fikirlerini bizlerle paylaşarak destek olan tüm katılımcılara teşekkür eder, “FİKİR BENDEN” köşesine yeni fikirlerinizi bekleriz.”


Fikir Benden Köşesine ulaşmak ve kendi fikirlerinizi paylaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız:

Fikir Benden Köşesi

Paylaş