T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

İl Sağlık Müdürü Hayat Kurtaran 112 Çalışanlarını Tebrik Etti Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018

İl saglik muduru hayat kurtaran 112 calisanlarini tebrik etti.jpg

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ, 18 Temmuz 2018 tarihinde Adıyaman'da bir üst geçitten atlayarak intihar girişiminde bulunan genci son anda açtıkları hasta taşıma brandası ile kurtaran 112 Acil Sağlık Ekiplerini makamında kabul ederek kendilerine teşekkür etti.

            Dr. ÖZ yaptığı açıklamada; "Acil Sağlık Hizmetleri insan sağlığı için en önemli basamaklardan birini oluşturmaktadır. Bu nedenle çok önemli bir görevi ifa etmektesiniz. Bu görevi layıkıyla yaptığınızı görüyorum. 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin gelişmesinde en büyük pay siz sahada çalışanlara aittir. Adıyaman 112 Sağlık Ekipleri olay yerine Hızır gibi yetişerek ilk müdahaleleri başarılı bir şekilde yapıyorlar. 112 Acil Komuta Merkezimiz, 30 tane Acil Sağlık İstasyonumuz, 1 yoğun bakım ambulansı, 1adet yataklı ambulans, 3 adet paletli ambulans ile birlikte toplam 52 adet ambulansımız, 400 kişilik sağlık çalışanı kadrosuyla Adıyamanlı vatandaşlarımıza şifa olmaya gayret gösteriyorlar." dedi.

            Dr. ÖZ sözlerine şöyle devam etti: Göstermiş olduğunuz bu üstün gayret ve başarıdan dolayı Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Nurettin KARAKAYALI, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ziya GÜL, Destek ve İdari Hizmetler Başkanı Osman AYDIN ve sizleri tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

  • İl saglik muduru hayat kurtaran 112 calisanlarini tebrik etti3.JPG
  • İl saglik muduru hayat kurtaran 112 calisanlarini tebrik etti2.JPG


Paylaş