T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Yoğun Bakım Hizmet Süreçlerinin İyileştirme Çalıştayı Yapıldı Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018

Yogun bakim iyilestirme calistayi_kapak.jpg

İlimizde hizmet veren (Erişkin, Çocuk ve Yenidoğan) Yoğum Bakım ünitelerinin sorumlu hekimlerinin katılımıyla, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı gerçekleştirildi.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Cengiz YORULMAZ’ın  başkanlık ettiği toplantıda 2018 yılının ilk 6 ayında yoğun bakım yatak doluluk oranları, yatak devir hızları, ortalama yatış süreleri,  il içi ve il dışı sevkler ve sevk nedenleri ile yoğun bakımda görev yapan sertifikalı personel sayıları, oranları, ihtiyaçları gibi istatistik veriler ile konsültasyon gerçekleşme süreleri, cihaz ve envanter durumları ve ihtiyaçları üzerine etraflıca değerlendirmeler yapılmıştır.

Toplantı sonunda, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Cengiz YORULMAZ, yoğun bakım ünitelerimizdeki hizmet göstergelerinin hedeflenen düzeyde olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Op. Dr. Cengiz YORULMAZ sözlerini şöyle devam etti:

Hedefimiz; ilimizde sağlık alanında hizmet standardının sürdürülebilirliğini sağlayabilmek ve yeni reformlarla hizmet kalitesini yükseltebilmek adına, yoğun bakımların mevcut durumundan hareket ederek, sunulan hizmetin kalitesi ile verimliliğini artırabilmektir. Yoğun bakım ünite sorumlusu hekimler nezdinde tüm yoğum bakım çalışanlarını tebrik ediyorum.

  • Yogun bakim iyilestirme calistayi 2.JPG
  • Yogun bakim iyilestirme calistayi 1.JPG


Paylaş