T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Eczacımız Necmeddin KÜÇÜKASLAN tarafından “Sağlık Market” Eğitimi verildi Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018

Kapak-Saglik Market Egitimi verildi-30 Kasim 2018.jpg

Sağlık Bakanlığı “Saglik Market” uygulamasi kapsamında ilimiz genelinde hizmet veren hastanelerdeki tıbbi sarf sorumlularına İl Sağlık Müdürlüğü medikal ilaç ve sarf sorumlusu Ecz. Necmeddin KÜÇÜKASLAN tarafından sağlık market uygulaması egitimi verildi.

Sağlık Bakanlığı, uygun fiyata ilaç ve tıbbi cihaz alımını kolaylaştıracak “Sağlık Market” projesiyle 2 milyar ₺ tasarruf hedefliyor. 3 fazdan oluşan projenin ilk fazında 113 kalem tıbbi sarf malzemenin tedarik edileceği, 2. fazda 400 kalem tıbbi sarf ve son olarak 3. fazda 100 kalem ilaç alımı hedeflenmektedir.Sağlık Bakanlığı’nın ilaç, sarf malzemeleri ve tıbbi cihazların alımı konusunda başlatmaya hazırlandığı “Sağlık Market” projesinin sağlayacağı tasarruf netleşti.

Bakanlığın üzerinde yaptığı çalışmaya göre alımların Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzerinden yapmayı planladığı “Sağlık Market” uygulaması ile yaklaşık 2 milyar liralık tasarruf sağlanacak. Bakanlık ilaç, tıbbi cihazların daha hızlı ve uygun fiyata tedarik edilmesi için hayata geçireceği “Sağlık Market” projesiyle yerli üreticinin desteklenmesini hedefliyor. Uygulama aynı zamanda 100 günlük eylem planında da yer alıyor. Yerli firmalara yüzde 15’lik avantaj sağlayacak uygulama ile yerlilik oranlarını yüzde 20’lere taşıması bekleniyor. Büyük çoğunluğu ithal olan ürünlerin toplu alımlardaki indirimlerinin cari açığa olumlu yansıyacağı belirtiliyor.

  • Saglik Market Egitimi verildi-30 Kasim 2018 (3).JPG
  • Saglik Market Egitimi verildi-30 Kasim 2018 (2).JPG
  • Saglik Market Egitimi verildi-30 Kasim 2018 (1).JPG


Paylaş