T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Besni İlçe Sağlık Müdürlüğüne Yeni Mamografi Cihazı Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018

Besni ilce saglik mudurlugune yeni mamografi cihazi_kapak.jpg

      Besni ilçesinde meme kanseri tarama hizmetlerinin yerinde ve daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için ilçe sağlık müdürlüğüne yeni mamografi cihazı tahsis edildi.     

        Kadınlarda sık görülen kanserlerin başında gelen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde Sağlık Bakanlığı tarafında tarama programları yürütülmektedir. Bu kapsamda Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü olarak gerek fiziki yapı gerekse cihaz ve ekipman olarak bağlı tüm sağlık tesislerimizde hızla yenilenme ve hizmet kalitesini yükseltme gayreti içinde hareket etmekteyiz.

       09 Ağustos 2018 günü Besni Kaymakamı Ahmet GENCER, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile Besni İlçesinde görev yapan Aile Hekimlerinin katılımıyla gerçekleşen açılışta bir konuşma yapan Besni kaymakamı Ahmet GENCER; “Mamografi ünitesinin ilk defa ilçede kurulduğunu, birtakım teşhislerin erken konulabilmesi için önemli bir hizmetin Besni ilçemize kazandırıldığını belirtti. Gencer, çalışmada emeği geçen sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

        Toplantıda bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ; “Meme kanserinin kadınlar arasında görülen en sık kanserlerden biri olduğunu , 40-69 yaş grubundaki kadınların 2 yıl ara ile düzenli olarak mamografi çektirmesinin kanserin henüz belirti vermeden tanı konması ve kalıcı bir iz bırakmadan erken dönemde tedavi edilmesinin önemini belirtti. Kanser taramaları için hassas yaş grubundaki bireylerin Aile Hekimleri, Sağlıklı Hayat Merkezi ve Kanser Erken Teşhis Merkezlerine (KETEM) başvurmaları gerektiğini söyledi.

  • Besni ilce saglik mudurlugune yeni mamografi cihazi  (4).jpeg
  • Besni ilce saglik mudurlugune yeni mamografi cihazi  (3).jpeg
  • Besni ilce saglik mudurlugune yeni mamografi cihazi  (2).jpeg
  • Besni ilce saglik mudurlugune yeni mamografi cihazi  (1).jpeg


Paylaş