T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

"Aile Ağacı Projesi" Hayata Geçirildi Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019

kapak-aile agaci 6 mayis 2019 b.jpg

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü ARGEP Birimi tarafından oluşturulan "Aile Ağacı Projesi" ile yeni hizmet binasına taşınan Aile Sağlığı Merkezlerinin bahçelerine ağaçlar dikilerek, Sağlık Çalışanlarının adına hazırlatılan künyeler takılmıştır.

Proje ile; Kahta Narince ASM’ ne (Aile Sağlığı Merkezi) 80 adet, Besni Sayören, Kutluca, Üçgöz ASM’ lerine 60 adet, Tut Yalankoz ASM’ ne 65 adet, Merkez Gümüşkaya ASM’ ne 65 adet, inşaatı devam Gölbaşı ASM/TSM/İlçe Sağlık Müdürlüğü/112 ASHİ bahçesine 65 adet olmak üzere toplam 400 adet ağaç dikimi gerçekleştirilmiştir.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ yeşil bir dünya yeşil bir gelecek bilinci ile ağaç dikmenin önemine değinerek, “Her Sağlık Çalışanı Ailesinin Dikili Bir Ağacı olsun” görüşündeyiz diyerek şu açıklamalarda bulundu.

Ağaçlar hayatımızın vazgeçilmez birer parçasıdır ve ağaçların faydaları aslında saymakla bitmez; onların oluşturduğu ormanlar ise Dünyamızı ayakta tutan yegane değerlerden bir tanesidir. Örneğin; 40 kişinin bir saatte havaya verdiği karbondioksiti yetişkin bir çam ağacı 1 saatte oksijene dönüştürmektedir. Ağaçların onlarca, hatta yüzlerce faydası olduğunu bilmemiz ve onlara sahip çıkmamız gerekiyor.

Aile Ağacı Projesi kapsamında ekilen ağaçlar ile; sağlık tesislerimiz daha yeşil bir görünüme kavuşturulacak, toplumda ağaçlandırma bilinci hakkında farkındalık oluşturulmuş olunacaktır.

  • aile agaci 6 mayis 2019 (3).jpeg
  • aile agaci 6 mayis 2019 (4).jpeg
  • aile agaci 6 mayis 2019 (1).jpeg


Paylaş