T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020

Sağlık Yatırımları Hız Kesmeden Devam Ediyor


Adıyaman'daki sağlık tesislerinin planlanması, proje, ihale ve inşaat çalışmaları aralıksız 2020 yılında da devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Erdoğan ÖZ ve beraberindeki heyet, devam eden sağlık yatırımlarını yerinde incelemek için; İlçe Sağlık Tesislerine ziyaretlerini sürdürdü.
Besni, Kâhta, Gerger ve Gölbaşı ilçelerinde yapımı devam eden sağlık tesislerini ziyaret edip yerinde incelemelerde bulunan Doktor ÖZ, “Nitelikli sağlık hizmeti ön koşullarından biri yetişmiş insan gücüdür. Bunu tamamlayan diğer unsur ise kaliteli sağlık alt yapısıdır. Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm çabamız bu iki unsuru bir araya getirerek halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaktır. Göreve geldiğimiz günden itibaren, ilimizin ihtiyaç duyduğu alt yapı yatırımlarına ağırlık verdik. İlimize bağlı tüm İlçe, Belde ve köylerde planlanan sağlık yatırımlarımıza pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ettik. Bu projelerin çoğunluğu bitme aşamasında olup sağlık hizmeti sunumuna en kısa zamanda başlayacaktadır.” dedi.

Vatandaşlara verilen sağlık hizmetinin son durumunu yerinde görmek ve sağlık personelinin dilek ve temennilerini kendilerinden dinlemek için ziyaretlerini sürdüren Sağlık Müdürü ÖZ, bu kapsamda
Besni, Kâhta, Gerger ve Gölbaşı ilçelerindeki Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını inceleyerek idarecilerden bilgiler aldı. Buradaki sağlık kurum ve kuruluşlarını gezdi. İl Sağlık Müdürü Dr. ÖZ, koronavirüs salgını nedeniyle koruma tedbirleri çerçevesinde ilimizde ve ilçelerimizde hizmet veren tüm sağlık kuruluşlarında her türlü tedbirin en üst düzeyde alınıp uygulamaya konulduğun belirtti.
Doktor ÖZ, “Vatandaşlarımızdan ricamız; temizliğe dikkat edin, kalabalığa çıkmayın, maske takın, ellerinizi sık sık sabunlu suyla yıkayın, kolonya veya dezenfekte ile silin, mesafenizi koruyun, zira salgın bitmiş değil. Hastalık belirtisi olan kişilerin aile bireylerinden ve toplumdan uzak durmalarını, gerektiğinde bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelerini istiyoruz”. dedi.

Doktor ÖZ, hizmet kalitesinin arttırılmasına yönelik her adımımızda bir an olsun desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Mahmut ÇUHADAR’a AK Parti Genel merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet AYDIN ve diğer milletvekillerimize ve Pandemi sürecinde Sahada 24 saat aralıksız olarak fedakârca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.Paylaş