overlay

Kan bağışı bir iyilik hareketidir

Kapak_Adiyaman kizilaydan anlamli ziyaret_4 mayis 2020.jpg


Kan bağışı bir iyilik hareketidir


Adıyaman Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ömer KALENDEROĞLU ve kan bağış kazanım personeli Ömer ALTUN, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ’ü makamında ziyaret ettiler.

Koronavirüs hastalığından (COVID-19) dolayı kan stoklarında bir azalma olduğunu dile getiren Adıyaman Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ömer KALENDEROĞLU; “İl Sağlık Müdürümüzü makamında ziyaret ederek kan bağışı hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayıp, kan bağışı kampanyasına verdiği desteklerinden dolayı İl Sağlık Müdürümüze şahsım ve kurumum adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konu hakkında bir açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Öz “Yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışı birçok insana yaşam umudu olabilir. Kan bağışı, bir sosyal sorumluluk olup, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyacağı da bir gerçektir. Bu nedenlerle zaten duyarlı olan vatandaşlarımızı kan bağış noktalarımıza davet ediyor ve birbirimize ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Bu değerli ve hayırlı kampanyaya üst düzeyde katılım sağlanarak stokların artmasını diliyorum. “Kan bağışı bir iyilik hareketidir.” dedi.