overlay

BAŞARABİLİRSİN

Koronavirüs Pandemisini yaşadığımız şu günlerde tütün ürünü kullanımının zararları ve tütünsüz hayatın önemi daha fazla anlaşılmıştır. Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu’nun (BMYK) 26.01.2021 tarihinde yapılan toplantısında 2021 yılında tüm kesimlerin katılımıyla “Bağımlılıkla Mücadele Seferberliği” başlatılması kararı alınmıştır. 
Hal böyleyken ülke genelinde toplumda tütün kullanımını azaltmak ve pasif etkilenimi önlemek amacıyla Mayıs 2021 itibarıyla “BAŞARABİLİRSİN” temasıyla ilimizde görev yapan ve toplumda rol model olan meslek gruplarından başlayarak, tüm kamu kurumu personeline yönelik sigara bırakma kampanyası başlatılmıştır.
Kampanyaya ;
https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesindeki “BAŞARABİLİRSİN” butonu üzerinden ulaşılabilen, kampanya katılım formu ile bağımlılık düzeyi tespitine yönelik formun doldurularak ulaşılabilecektir.
Formu dolduran kişilerin sigara bırakma polikliniği (SBP) randevuları, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından planlanarak bildirilecektir.
Kurum personellerinin aileleri ile öğrenci aileleri de sigara bırakma kampanyasına dahil olabileceklerdir.
Kampanya süresince 31 Mart 2021 tarih ve 3756 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında sigara bırakma tedavisinde kullanılan ilaçlar ücretsiz olarak temin edilecektir.
             Sigara Bırakma Kampanyası Başvuru Formu İçin
             Tıklayınız